Camp na sędziów FIBA

Michał Chrakowiecki, Łukasz Jankowski znaleźli się w gronie uczestników campu dla sędziów, którzy mają szansę zostać arbitrami FIBA. W odbywającej się w Gdańsku konferencji wzięło udział 18 sędziów z 14 krajów. Po raz ostatni tego typu wydarzenie w Polsce miało miejsce 21 lat temu.

news

GALERIA ZDJĘĆ

Camp jest bezpośrednim etapem powołania na sędziów międzynarodowych w systemie licencyjnym FIBA na lata 2019-2021. W gronie dwóch instruktorów FIBA był Grzegorz Ziembliski.

Konferencja obejmowała zajęcia teoretyczne z przepisów gry oraz sędziowania meczów, które były oceniane przez instruktorów. Obejmowała także ćwiczenia z mechaniki sędziowania na sali i na plaży, test z przepisów gry i z języka angielskiego.

Polacy spisali się bardzo dobrze i byli w czołówce campu, jednak to, czy zostaną sędziami międzynarodowymi wyjaśni się dopiero w lutym 2019 roku. Wiele zależy od tego ile Polska Federacja otrzyma miejsc licencyjnych. Aktualnie nasz kraj ma już pięciu nowych kandydatów, którzy spełniają kryteria zostania sędziami międzynarodowymi.

Ostatni taki Camp w Polsce odbył się w 1997 roku we Wrocławiu. Camp odbył się w Gdańsku podczas Bałtyckiego Turnieju Koszykówki Juniorów U18.

 

udostępnij